Історія пологового будинку № 2 почалась більш як 100 років тому

«Харківський міський клінічний пологовий будинок № 2» є одним з найстаріших рододопоміжних закладів в Україні. І вже більше 100 років виконує свій священний обов’язок – надання медичної допомоги жінці під час вагітності, пологів або в випадку її хвороби.


На початку ХХ століття, ідея допомоги жінкам під час вагітності та пологів, з’єднала невелику групу однодумців під керівництвом підприємця і мецената Максиміліана Християновича Гельферіха. І втілилась в реальність у вигляді побудови клініки для бідних і малозабезпечених жінок.

У 1901 році опікунська Рада почала будівництво лікарні за проектом архітектора Бекетова на вулиці Старомосковська, на землі, що належала М.Х. Гельферіху зібравши 32 550 карбованців пожертвувань. З 1902 року лікарня «Жіноча допомога» почала свою роботу, яку продовжує і дотепер.

Сучасність

Завдяки успішному керівництву головного лікаря Герцен Н.П. на даний момент це висококваліфікована клінічна установа вищої категорії акредитації, яка надає акушерсько-гінекологічну допомогу жінкам Харкова та Харківської області та постійно впроваджуються нові наукові розробки.

«Міський клінічний пологовий будинок № 2 імені М.Х. Гельферіха» є базою кафедри акушерства та гінекології № 2 ХМАПО з 1991 року, де лікарі міста і регіону регулярно підвищують рівень медичної кваліфікації. Завідувач кафедри професор, доктор медичних наук Микола Іванович Козуб.

«Харківський міський клінічний пологовий будинкок №2 ім.М.Х. Гельферіха» приймає активну участь у виконанні національних, регіональних, галузевих програм: «Репродуктивне здоров’я нації», «Інновації в пріоритетних напрямках розвитку галузі охорони здоров’я», «Нове життя», «Здоров’я Слобожанщини», «Безпечне материнство».

З 2007 року пологовий будинок співпрацює з міжнародним Проектом «Здоров’я матері та дитини» і втілює в роботу ефективні пренатальні практики. Якість надання медичної допомоги жінкам і новонародженим в закладі позитивно оцінюється незалежними експертами Проекту.

Головним лікарем здійснюється постійний контроль за якістю надання медичної допомоги, ефективність якої підтвержена отриманим у 2014 році Сертифікатом на систему управління якістю надання послуг гінекологічних і акушерських лікувальних закладів ДСТУ ISO 9001:2009.

КНП "Міський клінічний пологовий будинок № 2" ХМР імені М. Х. Гельферіха [email protected]